Сайт вчителя історії та правознавства
Мицька Віктора Михайловича
Головна
Інтелектуально - розвиваючі ігри
Портфоліо
ЗНО
Методичний кейс
Гостьова книга
Дистанційне навчання
Фото-Відео галерея
Besucherzahler
счетчик посещений
Розповісти друзям:

Конкурс “Учитель року -2016”: зустріч найкращих істориків України в старовинному Чернігові

Яскравими весняними барвами зустріло найкращих учителів-істориків України старовинне місто Чернігів, у якому 14 квітня 2016 року відбулося урочисте відкриття третього (заключного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2016» у номінації «Історія».

3

Символічно, що саме Чернігів зібрав двадцять п’ять найкращих учителів історії з усіх регіонів України. Усе тут дихає народною мудрістю, душевною чистотою та піднесеністю. Знайомство зі славетним минулим Чернігова повертає нам, українцям, етнічну пам’ять. Для цього треба лише постояти поруч величного Спаського собору – найдавнішої пам’ятки князівської доби; подивитися на монументальний будинок Чернігівського колегіуму, де здобували освіту нащадки козацьких родів. Лише заради того, щоб побувати на чернігівському Валу, в історичному осередді міста, слід було взяти участь у конкурсі «Учитель року». Тим більша честь – представляти Схід України під час урочистої церемонії покладання квітів до пам’ятника Тарасові Шевченку, совісті Українського народу.

Отже, урочисте відкриття найбільш престижного в освіті конкурсу «Учитель року». Іменита команда журі, чиї книги були для мене «компасом» в опануванні методики викладання історії… Учасники конкурсних випробувань. Поки що невідомі мені, але, безумовно, «зірки», які здобули перемогу в другому (обласному) турі за рахунок власних знань, майстерності, вольових якостей… Недарма Раїса Іванівна Євтушенко, головний спеціаліст Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОНУ, член Центрального оргкомітету всеукраїнського конкурсу «Учитель року–2016», зазначила, що всі конкурсанти гідно пройшли випробування і стали переможцями І та ІІ турів.

15 квітня 2016 року розпочалися відбіркові конкурсні випробування ІІІ туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2016». Було проведено майстер-класи, під час яких презентовано авторські системи роботи, технології використання сучасних наукових доробків, інноваційні методики, власні напрацювання в контексті авторського перспективного педагогічного досвіду. Із зацікавленістю я спостерігав, як вдало вчителі історії – учасники конкурсу – використовують методи активізації аудиторії, мультимедійні засоби. Ділові ігри, квести, розгадування кроссенсів та складання сенканів не залишили байдужими учасників майстер-класів та членів журі. Хотілося б детальніше поділитися враженнями від майстер-класу «Формування електронного навчального контенту в програмі Master Tool», який провела Олена Вікторівна Бурлака, учитель історії Городищенського економічного ліцею Городищенської районної ради Черкаської області. Вона продемонструвала можливості впровадження інформаційно-комунікативних технологій на прикладі вивчення теми «Розпад Радянського Союзу й відродження незалежності України» (курс «Історія України», 11 клас). Цей майстер-клас найбільш зацікавив мене із двох причини. По-перше, через зміст навчального матеріалу, який набуває особливої актуальності в умовах, коли українці готуються гідно відзначити 25-у річницю проголошення незалежності України. По-друге, я беру участь у проекті запровадження дистанційної освіти для дітей, які живуть на територіях, тимчасово непідконтрольних Україні. Розробка не лише змістовного, але й наочного, привабливого за подачею навчального матеріалу електронного контенту – ось на що надихає майстер-клас О.В. Бурлаки.

1

У своєму майстер-класі спробував акцентувати увагу не стільки на інноваційних технологіях, скільки на важливості відбору навчального матеріалу. Адже в нашому регіоні найбільш важливим для вчителя історії є зробити все для того, щоб історична правда не потонула у лавинах омани, не зникла під потужним ідеологічним тиском ззовні. Сподіваюсь, що мені вдалося це зробити, незважаючи на певну недосконалість навичок професійного спілкування. Величне минуле України завжди буде вище за всілякі брудні спроби її зганьбити, спотворити чи привласнити собі!

 

Коментарі

Наразі ще немає коментарів.

Залишити коментар
 
  (Не публікується)
 
 
 
 
Категорії
Design from A.Great
© 2018 Віктор Мицько
ВГОРУ